Alan Adı
Hosting
Kiralık Sunucu
Co-location
Hakkımızda
Destek
 İçerik
Destek » Uzman Posta » Multi Domain UzmanPosta
uZmanPostada bulunan Karantina Bölgesi ve Karantina Yönetimi nedir
uZmanPosta sistemi kendisine ulaşan mesajları kullanıcılara teslim etmeden önce bunlara bir takım spam testleri uygular. Bu test profesyonel bir antispam güvenlik duvarı ile yapılır ve %98 oranında doğru sonuç alınmaktadır. İstenmeyen mesajlar bu sayede size ulaşmaz ve sizi rahatsız etmez.

Bu teste tabi tutulan mesajlar bazı durumlarda yanlış değerlendirmeya maruz kalabilir. İçeriğinin spam postaya benzer olması, gönderimi yapan kullanıcıya ait bilgisayar tarihinin günümüz tarihinden çok farklı olması yahut konusuz gelen bir mesaj, içeriği doğru olsa da testi yapan sistem tarafından spam postalara benzetilebilir.

Böyle bir durumda uZmanPosta sistemi, bu mesajın size ulaştırması gereken bir mesaj olabileceğini düşünerek, mesajı spam olarak algılasa da Karantina Bölgesi adı verilen bir bekleme bölgesine alır. Mesaj burada bekletilir ve kurumunuzun sistem yöneticisine ve ilgili mesajın alıcılarına e-posta ile bilgi verilir. Bu gönderilen mesaja Karantina Bülteni adı verilmektedir ve Karantina Bölgesinde sizin için tutulan mesajları uygun gördüğünüz zaman aralıklarında size raporlar.

Sistem yönetiminden sorumlu kişi veya kullanıcı istediği zaman uZmanPosta sistemine giriş yaparak size ait Karantina Yönetim ekranlarına ulaşıp gelen mesajları anında da görebilmektedir. Burada bekleyen ve size ulaşması gereken bir mesaj var ise Mesajı Al diyerek bu bölgeden çıkarıp, ilgili alıcıya ulaşmasını sağlar. Ayrıca gönderilen mesajın ait olduğu alan adından sürekli mesaj kabul edebilmek için bu alan adından gelen mesajları Güvenilir Gönderici olarak işaretleme imkanı da bu ekranda bulunur.

Böylece size fayda sağlamak için kurulmuş olan spam filtreleme sistemini kurum ve kullanıcı adına özelleştirebilir, kimden mesaj almak isterseniz isteyin bunu siz kontrol edebilirsiniz.

Okunma Sayısı : 4631
1996 - 2019 © Pusula İletişim
Gizlilik Politikası | Kullanım Şartları | Ana Sayfa
Alan Adı Hosting Kiralık Sunucu Co-Location
Yeni Kayıt
Transfer Et
Süre Uzat - Yenile
Toplu Kayıt
Whois
Web Hosting
E-Mail Hosting
Reseller Hosting
Uygulamalı Hosting
SSL Sertifikası
Dedike Sunucular
VPS Sunucular
Anında Hazır VPS Sunucu
Microsoft(TM) Lisanslama
Sunucu Barındırma
Dedike Firewall Hizmetleri
Microsoft(TM) Lisans Kiralama