Alan Adı
Hosting
Kiralık Sunucu
Co-location
Hakkımızda
Destek
 İçerik
Destek » Uzman Posta » Teknik Detaylar
uZmanPosta dışarı doğru mail gönderirken nasıl bir yöntem kullanır
uZmanPosta mail sunucuları, kullanıcılarının gönderdiği mailleri alıcılarına direk olarak göndermemektedir. uZmanPosta alt yapısı içinde geliştirilmiş olan ve mail gönderimi ile ilgili bir çok kontrol ve düzenlemenin yapıldığı smtp sunucularımız, kullanıcılarımızın mail hesaplarının bulunduğu sunucuların dışında ayrı bir sistem olarak çalışmaktadır. Bu şekilde çalıştırılan bir sistemin ek faydaları vardır.

Mail gönderen sunucularımız mailboxların olduğu sunucular ile aynı IP adreslerini kullanmazlar. Bu sunucular hem birden fazla noktada bulunur hem de birden fazla IP adresi ile çalışırlar. Size ait mailler hangi sunucumuzda olursa olsun, gönderim yaparken tek bir hostname ile gönderim yaparsınız ve bu sunucu adınız bize ait birden fazla sunucuyu aynı anda kullanabilir. Böylece yedekli bir gönderim alt yapısı kullanırsınız.

IP adreslerinin çokluğu sistemin günümüz mail gönderim problemlerinden en az şekilde etkilenmesini sağlamaktadır. Bir sebeple IP adreslerinin kara listelerde geçmesi durumunda anında dns sistemindeki kayıtlarımızdan bu IP adresleri silinmektedir. Böylece kalan IP adresleri ile mesajlarınız rahatlıkla gönderilmesine devam edilir.

uZmanPosta mail gönderim sunucuları geliştirildikleri teknoloji sayesinde sadece size ait bir IP adresi ile mail göndermenizi mümkün kılmaktadır. Böylece paylaşımlı bir sistemin IP lerini kullanmak yerine sadece size ait olan bir IP adresini kullanmanıza imkan tanır. Ters dns kayıtları direk sizi gösteren bir IP adresi ihtiyacınız dedike bir sunucu satın almadan sağlanabilmektedir.

uZmanPosta üzerinden mail gönderimi yapan kullanıcılarımızın herhangi bir sebeple toplu mail göndermeleri sistem tarafından otomatik olarak engellenmektedir. Böylece sistem kullanıcıları bir diğerini etkilemez. Size ait bir kullanıcıya bulaşma ihtimali olan Trojan veya Virüs gibi bir kötü yazılımın sonucu, kullanıcınız tarafından binler mail gönderilmesi engellenir ve alan adınızın kara listelere girmemesi sağlanır. Yüksek adette bilerek mail göndermek isterseniz bu da otomatik olarak kesilmektedir. Bu tip gönderimler için uZmanPosta Toplu Mail Gönderim sunucuları bulunmaktadır. Bu sunucuları rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Tüm bu düzeneğin hazırlanmasının amacı uZmanPosta sunucularının gelen smtp bağlantıları için kullanılan portlarının dış dünya ile ilişkisini kesmektir. Size gelen tüm mesajlar önce spam ve virüs ayıklama sistemimiz olan Hijyenik Posta sistemi üzerinden geçmek zorundadır. Maillerinizin bulunduğu sunucular sadece bizim spam koruma sistemlerimizden gelen mesajları kabul eder. Bunun dışında mail alım ve gönderimi için kullanılan smtp yani 25 port, alternatif smtp portlar 587 ve 465 numaralı portlar iletişime kapalıdır. Böylece sisteme kontrol dışı bir mesaj gelmez, spam mesajlar minimum seviye de kalır. Kullanıcı memnuniyeti artar.


Okunma Sayısı : 2902
1996 - 2019 © Pusula İletişim
Gizlilik Politikası | Kullanım Şartları | Ana Sayfa
Alan Adı Hosting Kiralık Sunucu Co-Location
Yeni Kayıt
Transfer Et
Süre Uzat - Yenile
Toplu Kayıt
Whois
Web Hosting
E-Mail Hosting
Reseller Hosting
Uygulamalı Hosting
SSL Sertifikası
Dedike Sunucular
VPS Sunucular
Anında Hazır VPS Sunucu
Microsoft(TM) Lisanslama
Sunucu Barındırma
Dedike Firewall Hizmetleri
Microsoft(TM) Lisans Kiralama