Alan Adı
Hosting
Kiralık Sunucu
Co-location
Hakkımızda
Destek
 İçerik
Destek » Uzman Posta » UzmanPosta Genel Başlıklar
UzmanPosta alt yapısı hakkında bilgi verebilirmisiniz
UzmanPosta alt yapısı bir tek sistem üzerine kurulmuş bir elektronik posta sunucusundan ibaret değildir. E-posta iletişiminin en pürüssüz ve hızlı hale gelebilmesi için mesaj akış protokolleri bütün detayları ile incelenmiş ve sistem alt yapısı bunun üzerine kurulmuştur.

UzmanPosta alt yapısının temelinde yedeklilik vardır. Teknik olarak mümkün olan her nokta aktif olarak, teknik mecburiyetlerden dolayı bazı noktalar ise pasif olarak yedeklenmiştir. E-posta akış mantığının getirdiği imkanlar ile gelen ve giden mesajlar farklı coğrafyasal konumlar üzerinden geçebilirler. Sistemin size ait mesajları bulunduran sunucular dışındaki tüm parçaları farklı noktalarda olacak şekilde yedeklenmiştir.

E-postalarınızın bulunduğu sunucular hiç bir şekilde İnternet üzerindeki diğer sunucular ile ilişki kuramaz. Sadece sunucu kullanıcıları yani sizler, kimlik doğrulaması sonrasında e-posta yazılımlarınız ile veya web ara yüzü vasıtası ile sunucuya ulaşabilirsiniz. Alt yapının İnternet dünyası ile karşı karşıya olan bölümü sadece e-posta firewall sistemlerimizdir. Size gelen mesajlar öncelikle bu noktalardan geçerler ve aldığınız mail hizmet tipine göre filtrelenerek size ait hesabın bulunduğu sunucuya firewall tarafından gönderilirler.

Sizin dışarıya gönderdiğiniz mesajlar ise yine farklı bir sunucu ailesi üzerinden size ait e-postaların bulunduğu sunucuya uğramadan alıcısına gitmektedir. Size ait sunucuya sadece bu mesajın bir kopyası kontrollü olarak ulaştırılır.

Mail hizmet tipine göre her müşterimiz için bir mesaj yedekleme alanımız vardır. Size gelen ve giden e-postalar anında yedeklenirler. Bu postalara ihtiyaç olduğunda yönetici kullanıcı ulaşabilir ve mesaj içeriğini görmeden ilgili kullanıcısına mesajın tekrar gönderilebilmesini sağlayabilir.

Okunma Sayısı : 2977
1996 - 2019 © Pusula İletişim
Gizlilik Politikası | Kullanım Şartları | Ana Sayfa
Alan Adı Hosting Kiralık Sunucu Co-Location
Yeni Kayıt
Transfer Et
Süre Uzat - Yenile
Toplu Kayıt
Whois
Web Hosting
E-Mail Hosting
Reseller Hosting
Uygulamalı Hosting
SSL Sertifikası
Dedike Sunucular
VPS Sunucular
Anında Hazır VPS Sunucu
Microsoft(TM) Lisanslama
Sunucu Barındırma
Dedike Firewall Hizmetleri
Microsoft(TM) Lisans Kiralama