Alan Adı
Hosting
Kiralık Sunucu
Co-location
Hakkımızda
Destek
 İçerik
Destek » Alan Adları » Genel Alan Adı Soruları
Ücretsiz DNS hizmeti ile nasıl URL yönlendirmesi yapabilirim
Ücretsiz DNS hizmeti aldım. Alan adıma ait bir hosting sayfası yok fakat yönlendirmek istediğim bir web adresi var. Bunu nasıl yapabilirim.
Ücretsiz DNS hizmeti URL yönlendirme yapabilmektedir. Bunun için öncelikle Hesabım sayfasına gidip Alan Adı Yönetimi linkine girmelisiniz. Gelen ekranda hem bizi kullanarak kayıt etmiş olduğunuz alan adları hem de sadece dns hizmeti almakta olduğunuz alan adları görünecektir. Burada yönlendirme yapmak istediğiniz alan adının yanındaki Yönet butonuna basıp sonraki ekrana geçmelisiniz.

Yönlendirme yapmak istediğiniz adresi kayıtlı olarak görürseniz, örneğin www.alanadiniz.com gibi, öncelikle buna ait bir CNAME veya URLFW tipinde kayıt varsa silmelisiniz. Sonrasında Kayıt Ekle butonuna basarak ilk haneye yönlendirme yapmak istediğiniz adresinizin başını, örneğin www, sonrasında yönlendirme yapabilmek için URLFW seçeneğini seçmelisiniz. Yönlendirmenizin Frame'li veya Frame'siz olduğuna karar verdikten sonra gidilecek adresi http://www.gidilecekadres.com şeklinde yazmalısınız.

Ayrıca İnternet.gen.tr ücretsiz DNS yönetimi sadece www için değil istediğiniz host adı için bu hizmeti yapar. Örneğin alan adınızın başına bayiportali yazarak ta , bayiportali.alanadiniz.com gibi bir geçerli adres elde edip istediğiniz farklı bir adrese yukarıda anlatıldığı gibi yönlendirme yapabilirsiniz.

Okunma Sayısı : 16574
1996 - 2024 © Pusula İletişim
Gizlilik Politikası | Kullanım Şartları | Ana Sayfa
Alan Adı Hosting Kiralık Sunucu Co-Location
Yeni Kayıt
Transfer Et
Süre Uzat - Yenile
Toplu Kayıt
Whois
Web Hosting
E-Mail Hosting
Reseller Hosting
Uygulamalı Hosting
SSL Sertifikası
Dedike Sunucular
VPS Sunucular
Anında Hazır VPS Sunucu
Microsoft(TM) Lisanslama
Sunucu Barındırma
Dedike Firewall Hizmetleri
Microsoft(TM) Lisans Kiralama