Alan Adı
Hosting
Kiralık Sunucu
Co-location
Hakkımızda
Destek
Microsoft(TM) ürünlerinin lisanslanması tüm fiziksel sunucu kiralama, sanal sunucu kiralama ve size ait sunucuların barındırılması durumunda gereklidir. Hizmet politikamız gereği sunucularımız veya size ait bizde bulundurulan sunucular üzerinde lisanssız yazılım kullanımı kabul edilmemektedir. Özellikle İnternette hizmet veren sunucular üzerinde çalışan yazılımların lisanslanması kişisel veya ofis ortamında kullanılmakta olan Microsoft(TM) yazılımlarının lisanslanmasından farklıdır. Hizmet veren sunucunuzun aynı anda kaç kişi tarafından ve hangi amaçla kullanılacağı belli olmadığı için Microsoft(TM) İnternette hizmet veren sunuculara özel bir takım lisanslama yöntemleri oluşturmuştur. Bu lisansların aylık veya daha uzun süreli kiralanması için lisanslama mekanizmaları üretmiştir. Bu tip lisanslama SPLA olarak adlandırılır.

Firmamız Microsoft(TM) SPLA lisanslama sisteminin sözleşmeli olarak temsilcisidir. Talep edeceğiniz Microsoft(TM) ürünlerinin bir çoğu aylık makul fiyatlar ile sizlere kiralanabilir. Çok esnek bir lisanslama olan SPLA ile her ay farklı adette sunucu ve kullanıcı için lisanslama yapmanız mümkündür. Örneğin bir ay süreyle 3 adet Windows 2008 Sunucu lisansı kiralayıp bir sonraki ay değişen şartlarınıza göre bu adeti düşürüp yükseltmeniz mümkündür. Kullanmayacağınız zaman tümüyle vazgeçip lisanslamanızı sona erdirebilirsiniz.

Microsoft(TM) veri merkezinde kullanım amaçlarına göre ürünlerinin lisanslama yöntemlerini de kolaylaştırmaktadır. Kimlik doğrulaması yapan kullanıcı adedine göre, hiç bir kullanıcının kimlik doğrulaması yapmadan sistem üzerindeki yazılımları kullanmasına göre, ya da aynı sistemi kaç kimlik doğrulaması yapan kullanıcı kullanırsa kullansın o sistem üzerinde çalışan işlemci sayısına göre farklı lisanslama çeşitleri bulunur. Örneğin Windows Server 2008 Web Sürümü kullanılan bir sunucuda, kullanıcı tabanlı lisanslama değil sistemin üzerinde bulunan işlemci sayısına göre kiralama yapılırken Windows Server 2003 Standart ve Microsoft SQL 2005 çalışan ve 10 kişinin kullandığı bir sistemde lisans adet fiyatları 10 ile çarpılarak lisanslama yapılmaktadır.

Tüm Microsoft(TM) lisanslama ihtiyaçlarınızı en uygun fiyatlarla karşılamamız mümkündür. Bizden kiralayacağınız tüm fiziksel ve sanal sunucular için özel fiyatlar alıp lisanslı yazılım kullanmanın rahatlığını yaşayabilirsiniz. Lisanslama sizin için en esnek imkanları sağlayabilmek için ürün ailelerinin tüm üyelerini geriye veya ileriye dönük versiyonlarının kullanım imkanını sağlar. Örneğin Windows Server Standart lisanslaması yaptığınızda Windows 2003 , Windows 2000 veya Windows 2008 Standart sürümlerinin isterseniz 32 Bit isterseniz 64 Bit versiyonlarını rahatça kullanabilirsiniz. Çıkan ve gelecekte çıkacak bütün yeni versiyonlar ve yamalar ücretsiz olarak verilir ve size sadece istediğiniz versiyonu kullanmak kalır.

Microsoft(TM) ürünlerini veri merkezinde kullanmanın en doğru yolu SPLA lisanslama yöntemi ile kiralamaktan geçer. Lisanslama fiyatlarımız için Kiralık Sunucu ve Co-location ürün menülerimizde bulunan Eklentiler başlıklarını inceleyebilirsiniz.
1996 - 2024 © Pusula İletişim
Gizlilik Politikası | Kullanım Şartları | Ana Sayfa
Alan Adı Hosting Kiralık Sunucu Co-Location
Yeni Kayıt
Transfer Et
Süre Uzat - Yenile
Toplu Kayıt
Whois
Web Hosting
E-Mail Hosting
Reseller Hosting
Uygulamalı Hosting
SSL Sertifikası
Dedike Sunucular
VPS Sunucular
Anında Hazır VPS Sunucu
Microsoft(TM) Lisanslama
Sunucu Barındırma
Dedike Firewall Hizmetleri
Microsoft(TM) Lisans Kiralama