Alan Adı
Hosting
Kiralık Sunucu
Co-location
Hakkımızda
Destek
 İçerik
Destek » SSL Sertifikaları » Genel SSL Sertifikası Soruları
SSL Sertifikasına para ödemek istemiyorum, bir yolu varmıdır.
SSL Sertifikasını kendiniz üretmeniz mümkündür. Elbette bunu yapacağınız bir web sunucu ve SSL sertifikasını üretmenizi sağlayacak ilgili yazılımlara sahip olmanız gerekir. Kullanım açısından bazı problemler ile karşılaşırsınız. Bu sebeple SSL Sertifikası üretmek yerine bunları üretip probleme sebep olmadan kullanabilecek kuruluşlardan almanız doğru olacaktır.

Problemlerin en önemlisi ürettiğiniz sertifikanın kaynağında anahtarı oluşturan sayı ve karakterlerden oluşan dizenin çok kolay tahmin edilebilir olması gelir. Bu pratikte sizin kullanacağınız web sayfalarının büyük önem taşımaması gibi sebeplerden dolayı size çok sorun çıkarmayabilir. O yüzden sizin uygulamanız için problem teşkil etmeyebilir.

Tarayıcı uyumluluğu kendi başınıza ürettiğiniz SSL Sertifikalarının en büyük problemi olacaktır. Tüm tarayıcılar dünya genelinde SSL Sertifikası üreten tescilli kuruluşların sertifika dizelerini tanır ve web sayfalarında bu sertifikalar kullanılıyor ise hatasız bir şekilde güvenli veri akışını başlatır. Oysa bu sizin üreteceğiniz SSL Sertifikaları için tam tersidir. Sizin sertifikanız ile ulaşılacak bir web sayfası öncelikle kullanıcı tarayıcısında hata mesajına sebep olur. Tarayıcılar mümkün oldukça bu tip sertifikalı web sayfalarına kullanıcının gitmesine engel olmak için ayarlanmıştır. Kullanıcıya bu web sayfasının uygunsuz bir sertifikaya sahip olduğunu ve güvenlik problemi yaratabileceğini söyler. Bu sebeple kullanıcı sayfalara girmeyi tercih etmeyecektir.

Kısaca kendi veya kurum içi kullanımınız için bu şekilde bir sertifika üretip kullanmanız mümkündür fakat kullanıcılara açık bir sayfada bunu kullanmanızı kimse tavsiye etmez. Sonuçta bu sebeple iş ve ziyaretçi kaybına uğrarsınız. Talep etmeniz durumunda size özel ücretsiz SSL Sertifikası üretmemiz ve web sayfanızda bunu kullanmanız mümkündür.

Okunma Sayısı : 8075
1996 - 2019 © Pusula İletişim
Gizlilik Politikası | Kullanım Şartları | Ana Sayfa
Alan Adı Hosting Kiralık Sunucu Co-Location
Yeni Kayıt
Transfer Et
Süre Uzat - Yenile
Toplu Kayıt
Whois
Web Hosting
E-Mail Hosting
Reseller Hosting
Uygulamalı Hosting
SSL Sertifikası
Dedike Sunucular
VPS Sunucular
Anında Hazır VPS Sunucu
Microsoft(TM) Lisanslama
Sunucu Barındırma
Dedike Firewall Hizmetleri
Microsoft(TM) Lisans Kiralama