Alan Adı
Hosting
Kiralık Sunucu
Co-location
Hakkımızda
Destek
 İçerik
Destek » SSL Sertifikaları » Genel SSL Sertifikası Soruları
SSL Sertifikası ne işime yarar, sanal pos uygulaması için almam gereklimidir.
SSL Sertifikası nedir makalesinde anlattığımız gibi birbirinden uzak noktalarda çalışan iki uygulama arasında verinin güvenli transfer edilebilmesini sağlamak için SSL Sertifikalarına ihtiyaç duyarız. SSL Sertifikası iki uygulama arasında zaten varolan güvenli veri trafiği akış protokolünün, dünya da ikinci bir kimsenin sahip olmadığı bir anahtar dizesi ile şifrelenmesini sağlayarak trafiğin güvenli olmasını sağlamaktadır.

Banka ve finans sektörü bu sertifikaların en çok kullanımına sebep olan uygulamaları çalıştırmaktadırlar. En basit bankacılık uygulamaları bile kullanan kişi için çok önemli kişisel bilgiler içerebilir. Sanal ticaret ise İnternet üzerinde bu sertifikaların kullanımına en fazla ihtiyaç duyulan mecradır. Herhangi bir e-ticaret web sitesinden alım yaparken kredi kartı veya size özel bazı finansal bilgileri girmeniz gerekebilir. Bu bilgilerinizi girdiğiniz tarayıcınızdan uygulamanın olduğu web sunucuya veriler ulaştırılırken bilginin güvenli bir şekilde gitmesi ve sonrasında sanal pos tarafından işlenmesi gerekmektedir. Bunu da size SSL Sertifikaları sağlar.

Sanal pos uygulamaları bunları kullanan iş yerlerine bankalar tarafından verilmektedir. Bankalar bu uygulamaların çalışacağı web sayfalarının kesinlikle SSL sertifikalı olmalarını kontrol ederler. Buna sebep kritik müşteri bilgilerinin taşınırken sorunsuz ve güvenli bir şekilde gideceği yere gitmesinden emin olmak istemeleridir.

Ülkemizdeki tüm bankalar sanal pos hizmeti verip kendileri ile entegre çalışacak e-ticaret sitelerinin SSL Sertifikası ile korunmalarını istemektedir. Böylece hem tüketici hem banka hem de uygulamayı kullanan üye işyeri korunmuş olur.


Okunma Sayısı : 7085
1996 - 2019 © Pusula İletişim
Gizlilik Politikası | Kullanım Şartları | Ana Sayfa
Alan Adı Hosting Kiralık Sunucu Co-Location
Yeni Kayıt
Transfer Et
Süre Uzat - Yenile
Toplu Kayıt
Whois
Web Hosting
E-Mail Hosting
Reseller Hosting
Uygulamalı Hosting
SSL Sertifikası
Dedike Sunucular
VPS Sunucular
Anında Hazır VPS Sunucu
Microsoft(TM) Lisanslama
Sunucu Barındırma
Dedike Firewall Hizmetleri
Microsoft(TM) Lisans Kiralama