Alan Adı
Hosting
Kiralık Sunucu
Co-location
Hakkımızda
Destek
 İçerik
Destek » Uzman Posta » Teknik Detaylar
Şirketime ait alan adı ve IP adresi ile mail göndermek istiyorum
uZmanPosta kullanıcısı olan kurumlar aslında büyük bir teknik birikimi kullanmaktadır. Paylaşımlı mail hosting sistemlerinde bulamayacağınız, hatta bazen sadece size ait sunucu olsa dahi göremeyeceğiniz imkanları uZmanPosta sistemini geliştiren ekip ilk günden itibaren kullanımıza hazır etmiştir.

Her kurumun kendine ait bir alan adı olması, mail alım ve gönderimlerini bu alan adı ile yapması iş dünyası için neredeyse bir zorunluluktur. Kurumun mail kullanım yoğunluğuna göre kullandığı sistemin teknik yeterliliklerinin olması gereken seviye değişmektedir. Örneğin 10 kullanıcısı olan bir firmanın günlük mail trafiği 1000 civarında iken 250 kullanıcısı olan bir başka firmanın 25 - 30 bin adet gibi bir mail alış verişi olabilir. Bu kadar çok kullanıcısı olan bir alan adının problem yaşama ihtimali de bir o kadar artacaktır.

Kurumların mail alışverişlerini güvenli ve düzgün yapabilmeleri için, bu işe kullandıkları sistem IP adreslerinin mümkünse kendi alan adlarını gösterir DNS kayıtlarının olmasında ciddi fayda vardır. Buna ters dns kayıdı ya da reverse dns kayıdı denir. uZmanPosta sistemi üzerinde paylaşımlı bir sistem kullanıldığı halde gönderim amaçlı sadece kuruma ve alan adına özel bir IP adresi atanması mümkündür. Bu şekilde IP adresinin ters dns kayıtları sizin alan adınızı gösterecektir. Bir başka kullanıcının gönderim problemlerinden kaynaklı IP dertleri sizi kesinlikle etkilemeyecektir. Kaç kullanıcınız olduğu farketmez sadece sizin için ayrılmış bir IP adresi kullanmanız mümkündür.

Bu opsiyon aynı zamanda Sınırsız uZmanPosta sunucu hizmetimiz ile verilmektedir. Bu üründe sunucu sadece size aittir ve kurumunuzun uygun gördüğü tüm alan adlarını tek bir sistemde tutabilirsiniz.


Okunma Sayısı : 13012
1996 - 2019 © Pusula İletişim
Gizlilik Politikası | Kullanım Şartları | Ana Sayfa
Alan Adı Hosting Kiralık Sunucu Co-Location
Yeni Kayıt
Transfer Et
Süre Uzat - Yenile
Toplu Kayıt
Whois
Web Hosting
E-Mail Hosting
Reseller Hosting
Uygulamalı Hosting
SSL Sertifikası
Dedike Sunucular
VPS Sunucular
Anında Hazır VPS Sunucu
Microsoft(TM) Lisanslama
Sunucu Barındırma
Dedike Firewall Hizmetleri
Microsoft(TM) Lisans Kiralama