Alan Adı
Hosting
Kiralık Sunucu
Co-location
Hakkımızda
Destek
 İçerik
Destek » Uzman Posta » Private Cloud UzmanPosta
Private Cloud UzmanPosta ile gelen kurumsal anında mesajlaşma platformundan bahsedebilirmisiniz
Private Cloud UzmanPosta mail hizmetimizi aldığınızda sadece size özel çalışan ve bir başka kurum veya kişi ile paylaşmadığınız bir eposta sistemi almış olursunuz. UzmanPosta hizmetlerimiz için kullanmakta olduğumuz Zimbra (TM) platformu, içinde özellik olarak bir anında mesajlaşma sunucu yazılımını da içermektedir.

Günlük İnternet kullanımın da bilgisayarlarımız da çalıştırdığımız MSN Messenger(TM) , Yahoo Messenger(TM) ve Gtalk(TM) a benzer ücretsiz bir yazılım olan Pidgin programı, Private Cloud UzmanPosta sunucusu üzerindeki anında mesajlaşma sunucu yazılımına entegre olarak çalışabilmektedir. Bu yazılım kullanıcı bilgisayarına kurulur ve Private Cloud UzmanPosta sisteminde eposta hesabı olan bir kullanıcı bu hesap bilgilerini bu programa kimlik bilgisi olarak girebilir. Kurum içinde eposta hesabı sahibi olan tüm kişiler bu yazılımı kurup kendi kimlik bilgilerini girerek kendi aralarında aynen messenger yazılımlarında olduğu gibi görüşme yapabilirler.

Bunun kuruma getireceği avantaj bir çok konu da olabilir. Öncelikle tüm bu yazışmalar kuruma ait Private Cloud UzmanPosta sunucusundan başka bir yere gitmeyecek ve tümüyle kurum içinde kalacaktır. Kullanıcı ve sunucu arasındaki tüm iletişim SSL sertifikası ile yapılacak ve iletişimin güvenliği en üst seviyede olacaktır. Yapılan tüm kurum içi yazışmalar geçmişe dönük sunucu üzerinde depolanabilecek ve gerektiğinde kullanıcının kendisi tarafından incelenebilecektir. Bunun dışında kurum dışında iken web ara yüzü üzerinden sisteme girildiğinde de yine web ara yüzü içinde bulunan anında mesajlaşma ekranı üzerinden kurum içinde online olan kullanıcılara erişmeniz mümkün olacaktır.

Sistemlerinize, tüm İnternete açık ve kontrolü sizde olmayan bir messenger yazılımı yükleyerek gelebilecek zararlı virüs, trojan, vb. yazılımlar sebebi ile kurumunuzu tehditlere maruz bırakabilirsiniz. Bunun yerine Private Cloud UzmanPosta ile bu tehditlerden korunabilecek ve yine anında mesajlaşma platformu kullanıyor olacaksınız. Bu sistemi destekleyen Pidgin yazılımı aynı zamanda MSN Messenger, Yahoo, Gtalk, AOL gibi diğer messenger hesaplarını da desteklemektedir. Tek bir program ile hem kurum içi mesajlaşmanızı sağlar hem de internete açık diğer messenger hesaplarınızı aynı anda kullanırsınız.


Okunma Sayısı : 3008
1996 - 2019 © Pusula İletişim
Gizlilik Politikası | Kullanım Şartları | Ana Sayfa
Alan Adı Hosting Kiralık Sunucu Co-Location
Yeni Kayıt
Transfer Et
Süre Uzat - Yenile
Toplu Kayıt
Whois
Web Hosting
E-Mail Hosting
Reseller Hosting
Uygulamalı Hosting
SSL Sertifikası
Dedike Sunucular
VPS Sunucular
Anında Hazır VPS Sunucu
Microsoft(TM) Lisanslama
Sunucu Barındırma
Dedike Firewall Hizmetleri
Microsoft(TM) Lisans Kiralama