Alan Adı
Hosting
Kiralık Sunucu
Co-location
Hakkımızda
Destek
 İçerik
Destek » Uzman Posta » Private Cloud UzmanPosta
Private Cloud UzmanPosta Hijyenik Posta antispam antivirüs eki nedir ne fayda sağlar
Private Cloud UzmanPosta email hizmetimiz alt yapısında kullanılan Zimbra platformunun antispam ve antivirüs desteği ile gelmektedir. Bu destek dünya genelinde milyonlarca kişi tarafından kullanılmakta olan Clamav ve Spamassasin açık kaynak kodlu ürün projeleri üzerine kuruludur ve kesinlikle çok güvenilirdir.

Hijyenik Posta olarak adlandırılan ve firmamız tarafından geliştirilmiş olan ürünümüz yukarıda anlatılan projelere göre bazı artılar sağlamaktadır. Hijyenik Posta üzerinde antivirüs ve antispam için kullanılan imzalar ve değerlendirme dosyaları ticari bir platforma dayalıdır. Güncellemeleri ve desteği kurumsal olarak verilen bu ürünlerin dosya güncellemesi yoktur. Bunun yerine kendisine ulaşan email içeriğinden anında çıkarılan ve footprint diye nitelendirilen ayakizi değerlerinin merkezi sunuculardan karşılatırılması ile virüs ve spam kontrolü yapılmaktadır. İmza güncellemeleri merkezi sunucularda yapılır yapılmaz Hijyenik Posta anında bunları kullanmaya başlar ve güncelleme gecikmesi yahut bozuk güncelleme dosyası gibi problemlerden etkilenmez. Ayrıca dünya genelinde olan ani spam veya virüs çıkışlarında çok hızlı savunma imkanına sahip olur. Zeroday olarak tabir edilen ataklar bu sebeple Hijyenik Posta sunucularında çok çabuk savunma karşılığı bulmaktadır.

Private Cloud UzmanPosta ya eklenebilen Hijyenik Posta ürünü aynı zamanda kullanıcı hesaplarına kadar inebilen kara liste beyaz liste tanımlamaları yapmayı sağlamaktadır. Bu listeleri kullanıcılar kendi email hesaplarına ulaşan kullanıcı adı ve şifreler ile yapabilmektedir. Private Cloud UzmanPosta sistemini yöneten kişiye hiç bir iş yükü oluşturmadan rahatlıkla kendi ihtiyaçlarını karşılayabilirler.

Hijyenik Posta çok büyük bir avantaj olan Karantina Bölgesi hizmetini sağlamaktadır. Karantina Bölgesi, spam olma ihtimali olan mesajların kullanıcıya ulaşmadan farklı bir noktada bekletilmesini ve kullanıcıya bunların raporlanmasını sağlayabilen bir mekanizmadır. Böylece size mesaj gönderen kişinin mesajı direk reddedilecek yahut sisteme alınıp sizin gözününden bir sebeple kaçmasına neden olunacak iken, bu mesajları rahatlıkla görebilecek ve gerekirse email gönderen adresi beyaz listenize koyabilme imkanına sahip olursunuz.

Bu anlatılan avantajların yanında Hijyenik Posta kullanımı çok önemli bir artı daha sağlamaktadır. Zimbra platformu antivirüs ve antispam modülleri kendi üzerinde çalıştığında sistem üzerinde ayrılan işlemci ve bellek kaynaklarının büyük bir bölümünü bu işler için ayırmaktadır. Hijyenik Posta kullanımı bu servislerin durdurularak bahsedilen kaynakları kullanmamasını sağlar. Bu sayede aynı sunucu üzerinde hem daha fazla hesap açabilirsiniz hem de performansınız yükselir.

Hijyenik Posta hizmeti Private Cloud UzmanPosta hizmetine eklenir iken alan adı ve kullanıcı sayısına endeksli olarak verilmektedir. Fiyatlaması buna uygun olarak yapılarak sisteminizde kullanacağınız istediğiniz alan adlarına eklenebilir. Böylece bir sistemde birden fazla alan adına email hizmeti açma imkanınız olduğu gibi tümüne Hijyenik Posta ürünü satın alma zorunda olmadan istediklerinize bu hizmeti ekletebilirsiniz.

Okunma Sayısı : 3306
1996 - 2019 © Pusula İletişim
Gizlilik Politikası | Kullanım Şartları | Ana Sayfa
Alan Adı Hosting Kiralık Sunucu Co-Location
Yeni Kayıt
Transfer Et
Süre Uzat - Yenile
Toplu Kayıt
Whois
Web Hosting
E-Mail Hosting
Reseller Hosting
Uygulamalı Hosting
SSL Sertifikası
Dedike Sunucular
VPS Sunucular
Anında Hazır VPS Sunucu
Microsoft(TM) Lisanslama
Sunucu Barındırma
Dedike Firewall Hizmetleri
Microsoft(TM) Lisans Kiralama