Alan Adı
Hosting
Kiralık Sunucu
Co-location
Hakkımızda
Destek
 İçerik
Destek » Sanal ve Kiralık Sunucu » Genel Sanal Sunucu Soruları
Sanal Sunucu hizmetleriniz hakkında bilgi verebilirmisiniz.
Sanal Sunucu yakın dönemde popüler olmuş ve hosting servis sağlayıcıları tarafından sıkça kullanılmaya başlamıştır. Hem servis sağlayıcı açısından getirdiği maliyet avantajı hem de kullanıcıya bunun dedike bir sunucu kullanırken yansıması Sanal Sunucu kullanımını hızla artırmaktadır. Hem alan hem de satan açısından kazandıran bir ürün olması bunun süreceğine işarettir.

Sanal Sunucu servislerimizi verirken birden fazla yazılım platformu kullanmaktayız. Sanal Sunucularımız üzerinde kullanılacak yazılımlar aslında bizim de hangi yazılımları kullanarak Sanal Sunucularımızı oluşturacağımızı belirlemektedir.

Linux İşletim Sistemi tabanlı olarak kullanılan Sanal Sunucuların en yüksek adette paylaşıma izin veren modeli İşletim Sistemi seviyesinde sanallaştırma destekleyen platformlardır. Bunların en başında OpenVZ yani Virtuozzo sanallaştırma platformu gelir. Bu ürün onlarca alt Sanal Sunucunun işletim sistemi seviyesinde oluşmasını sağlar ve tüm sistem kaynaklarının o anki kullanım durumuna göre dengelenebilmesini getirir. Bu öncelikle yüksek verimlilik sağlar ve sunucuyu en iyi şekilde anlık yük dağıtmaya yönlendirir.

Yine Linux işletim sistemi üzerinde kullandığımız ama sunucu kaynaklarını daha keskin sınırlar ile çizebildiğimiz Sanal Sunucu platformumuz KVM yani Kernel Virtual Machine sistemi ile hizmet veririz. Bu platform sanal sunucu kaynaklarını kullanılmasa da ilgili sunucuya ayırmayı garanti eder ve performans garantili hizmetler için kullanılır. Son olarak KVM dışında ihtiyaç duyulan uygulamalar için Vmware ESXi ürünü kullanılır ve en yüksek seviye de performans için endüstri standartı olmuş Sanal Sunucuları kullanmanız sağlanır.

Windows platformunda yaptığımız sanallaştırma Virtuozzo veya Vmware üzerinde sağlanmaktadır. Bu şekilde size ayırdığımız kaynaklar bir başkası tarafından kullanılmaz ve dedike sunucu performansına yakın bir verim alırsınız.

Sanal sunucu hizmetlerimizde en önemli farkımız Over Booking olarak tabir edilen kapasite fazlası satış konusunda kesinlike taviz vermememizdir. Hiç bir şekilde sistem kaynaklarının üzerinde Sanal Sunucu oluşturulmaz ve işletme performansından ödün verilmez.

Tüm Sanal Sunucularımızda Windows veya Linux olsun firewall güvenliği verilmektedir.
Okunma Sayısı : 6897
1996 - 2021 © Pusula İletişim
Gizlilik Politikası | Kullanım Şartları | Ana Sayfa
Alan Adı Hosting Kiralık Sunucu Co-Location
Yeni Kayıt
Transfer Et
Süre Uzat - Yenile
Toplu Kayıt
Whois
Web Hosting
E-Mail Hosting
Reseller Hosting
Uygulamalı Hosting
SSL Sertifikası
Dedike Sunucular
VPS Sunucular
Anında Hazır VPS Sunucu
Microsoft(TM) Lisanslama
Sunucu Barındırma
Dedike Firewall Hizmetleri
Microsoft(TM) Lisans Kiralama