Alan Adı
Hosting
Kiralık Sunucu
Co-location
Hakkımızda
Destek
 İçerik
Destek » Sanal ve Kiralık Sunucu » Genel Sanal Sunucu Soruları
Sanal Sunucu fiziksel bir sunucunun yerini tutabilirmi açıklarmısınız.
Sanal Sunucu bir çok açıdan fiziksel sunucunun yerini tutabilir. Sanal Sunucu üzerindeki servisleri kullanan kullanıcılar açısından düşünülürse fiziksel sunucu ile %100 aynı imkanları sağlayacaktır. Elbette performans ölçümleri açısından farklılıklar yaşanacaktır fakat fiziksel sunucu kullanırken de bu sunucunun kapasitesini aşan durumlarda aynı performans problemleri görülecektir.

Sanal Sunucu üzerinde tümüyle diğer Sanal Sunucu kullanıcılarından ayırılmış bir kullanıcı dünyası gelir. Böylece siz bilginiz dahi olmadan Sanal Sunucuyu tümüyle size ayrılmış bir gerçek sunucu gibi kullanıyor olursunuz. Tümüyle kendinize ait bir işletim sistemi, tüm ayarları sizin tarafınızdan değiştirilebilen, yönetici hesabınızın olduğu için istediğiniz zaman kapatıp açabildiğiniz bir platform, Sanal Sunucu kullanırken sahip olacağınız fiziksel sunucu ile birebir aynı olan özelliklerdir.

Sanal Sunucunun fiziksel sunucu ile eş olarak sağlayamayacağı en önemli husus fiziksel donanım kaynaklarına erişiminiz ve onları kullanmanızdır. Örneğin fiziksel sunucu üzerinde 4 adet ethernet kartı var iken Sanal Sunucu ayarlarınıza göre bu bir adet olarak görülebilir. Sabit disk büyüklüğü gerçekte yüzlerce gigabyte iken size Sanal Sunucunuzda sadece 10 gigabyte disk kapasitesi verilebilir.

Okunma Sayısı : 7406
1996 - 2021 © Pusula İletişim
Gizlilik Politikası | Kullanım Şartları | Ana Sayfa
Alan Adı Hosting Kiralık Sunucu Co-Location
Yeni Kayıt
Transfer Et
Süre Uzat - Yenile
Toplu Kayıt
Whois
Web Hosting
E-Mail Hosting
Reseller Hosting
Uygulamalı Hosting
SSL Sertifikası
Dedike Sunucular
VPS Sunucular
Anında Hazır VPS Sunucu
Microsoft(TM) Lisanslama
Sunucu Barındırma
Dedike Firewall Hizmetleri
Microsoft(TM) Lisans Kiralama