Alan Adı
Hosting
Kiralık Sunucu
Co-location
Hakkımızda
Destek
 İçerik
Destek » Uzman Posta » Private Cloud UzmanPosta
Mail hizmeti aldığım sunucuya alan adıma özel SSL sertifikası koymak istiyorum
SSL sertifikalarının mail hizmeti ile birlikte kullanılması son dönemde yaygınlaşmaya başlamıştır. SSL sertifikası mail hizmeti aldığınız sunucu üzerinde kurulduktan sonra kurum içi mail alış verişiniz azami güvenlik seviyesine gelmektedir. Öyleki herhangi bir bankanın kullanmakta olduğu SSL sertifikasının sağladığı güvenlik imkanı hangi derecede ise mail hizmeti aldığınız sunucunun SSL protokolü kullanarak yaptığı tüm iletişim aynı derecede güvenli olacaktır.

Private Cloud UzmanPosta sunucusu tümüyle tek bir kuruma hizmet verdiği için SSL sertifikaları da tek bir alana adı üzerindeki tek bir hostname e bağlı olduğu için SSL sertifikanızı Private Cloud UzmanPosta mail hizmeti üzerinde kullanabilirsiniz. Örneğin alan adınızın uzmanposta.com olduğunu ve mail sunucunuzu da mail.uzmanposta.com olarak çalıştırdığınızı düşünelim. Alacağınız SSL sertifikası uzanposta.com alan adı ve mail.uzmanposta.com hostname i için satın alınmalı ve sistem üzerine yüklenmelidir.

SSL sertifikası kurulduktan sonra web mail hizmetinizi https adı verilen güvenli protokol ile kullanabilirsiniz. SMTP, POP3 ve IMAP servislerini kullanarak yaptığınız mail alış verişinizi secure mode larda yapabilirsiniz. Sunucunuzda kurum içinden gelen ve kurum içinde bir başkasına ulaştırdığınız tüm mesajlar şifrelenerek işlem görür ve %100 güvenli halde mesaj alış verişi yaparsınız.


Okunma Sayısı : 3402
1996 - 2018 © Pusula İletişim
Gizlilik Politikası | Kullanım Şartları | Ana Sayfa
Alan Adı Hosting Kiralık Sunucu Co-Location
Yeni Kayıt
Transfer Et
Süre Uzat - Yenile
Toplu Kayıt
Whois
Web Hosting
E-Mail Hosting
Reseller Hosting
Uygulamalı Hosting
SSL Sertifikası
Dedike Sunucular
VPS Sunucular
Anında Hazır VPS Sunucu
Microsoft(TM) Lisanslama
Sunucu Barındırma
Dedike Firewall Hizmetleri
Microsoft(TM) Lisans Kiralama