Alan Adı
Hosting
Kiralık Sunucu
Co-location
Hakkımızda
Destek
 İçerik
Destek » Web ve Email Hosting » Linux Hosting
Linux Web Hosting paketlerinizde hangi bileşenlerle hizmet veriyorsunuz.
Linux Web Hosting sistemlerimizde CentOS linux dağıtımını tercih etmekteyiz. Bu dağıtım RedHat Enteprise Server ürünü ile birebir aynı rpm dosyalarını kullanmakta ve dünyanın para ödenerek en çok kullanılan Linux sürümünün klonu olma özelliğini taşır. Kararlı bir güncelleme politikası ve risklerden uzak sürücü tercihleri olduğu için bu sürüm tercih edilmektedir. Sistemlerde 5.3 Sürüm kullanılmaktadır.

Linux Web Hosting sunucularımızda Apache Web Sunucu Uygulaması çalışmaktadır. Apache Netcraft Web Sunucu ölçümleme sitesine göre dünyanın en çok kullanılan web sunucu yazılımıdır. Apache Web Server 2.2.8 versiyon olarak çalışmaktadır.

En çok tercih edilen ve kullanılan Scripting dili olan php sunucularımızda çalışır. Bu sisteminde 5.1.6 versiyonu çalışmaktadır. Ayrıca php için çok kullanılan gd kütüphanesi de sistemlerimizde 5.1.6 versiyonu ile kullanımınıza hazırdır. Sistemlerimiz cgi scriptlerini de çalıştırmaya müsaittir. cgi desteklemek için bir çok perl script kurulmuştur.

Veri tabanı olarak en fazla kullanılan ve bizimde desteklediğimiz MySQL kullanıyoruz. MySQL 5.0.45 versiyonu ile çalışırken buna ulaşmak için en çok kullanılan php 5.1.6 versiyonlu mysql sürücüsünü kullanır.

Sistemler kullanmakta olduğumuz panel yazılımın versiyon dağıtım sistemine üyedir ve sürekli güncelleme listeleri alarak kritik güncellemeler için sistem yöneticilerimizi bilgilendirmektedir. Tüm gerekli ve kritik güncellemeler incelenerek en kısa sürede kurulumları yapılır.

Okunma Sayısı : 3295
1996 - 2019 © Pusula İletişim
Gizlilik Politikası | Kullanım Şartları | Ana Sayfa
Alan Adı Hosting Kiralık Sunucu Co-Location
Yeni Kayıt
Transfer Et
Süre Uzat - Yenile
Toplu Kayıt
Whois
Web Hosting
E-Mail Hosting
Reseller Hosting
Uygulamalı Hosting
SSL Sertifikası
Dedike Sunucular
VPS Sunucular
Anında Hazır VPS Sunucu
Microsoft(TM) Lisanslama
Sunucu Barındırma
Dedike Firewall Hizmetleri
Microsoft(TM) Lisans Kiralama