Alan Adı
Hosting
Kiralık Sunucu
Co-location
Hakkımızda
Destek
 İçerik
Destek » Sanal ve Kiralık Sunucu » Genel Kiralık Sunucu Soruları
Kiralık Sunucu hizmeti alarak kendime ait bir sunucuyu barındırmaktan farklı ne avantaj elde ederim.
Kiralık Sunucu hizmetinin müşteriye sağladığı en önemli avantaj ilk yatırım maliyeti olmadan sunucu barındırma imkanıdır. Size ait bir sunucuya bir bedel ödeyerek sahip olurken Kiralık Sunucu hizmeti almanız durumunda sunucuyu hizmet sağlayıcı firma sizin kullanımınıza sunacaktır. Bu tek başına en önemli faktör olarak görünse de getirdiği bir çok farklı avantaj vardır.

Öncelikle Kiralık Sunucu hizmetinde donanım risklerinin tümü size hizmet veren firmaya aittir. Sistem üzerinde olabilecek tüm arızaların giderilmesi, tamir edilmesi, gerekirse parça değiştirilmesi servis sağlayıcının sorumluluğundadır. SLA adı verilen Servis Seviyesinde Bakım anlaşma şartları size bu hizmetin hangi sürede verileceğini söyler. Bu hizmeti alırken satın alma yaptığınız firmadan bu konuda bilgi talep eder ve gerektiğinde uygulanmasını istersiniz. Elbette sunucu size ait olsa da servis sağlayan firmaya ait olsa da arıza yapma ihtimali vardır. Ama bunun ne kadar sürede giderileceği ve işletim sistemi seviyesinde probleme olabilecek arızalar durumunda sistemin ne kadar sürede yeniden çalışır hale getirileceğini bilmek ve bunun sizin sorumluluğunuz altında olmaması çok önemlidir.

Sunucunun çözümlenemeyen bir problemi var ise yerine yeni sunucunun sağlanması veya yedek sunucu kullanımı imkanı da servis sağlayıcı tarafından yapılmalıdır. Böylece en büyük problemleriniz olan donanım kabusundan kurtulmuş olursunuz.

Kiralık Sunucu hizmetini almanızı gerektiren projenizin sizin istediğiniz gibi gitmemesi durumunda sözleşmenize uygun şekilde kiralamanızı en kısa sürede iptal edebilir ve harcadığınız paranın asgari de kalmasını sağlayabilirsiniz. Sunucu satın almanız durumunda bu yatırımın geri dönüşü de olmayacaktır.

Son olarak donanım ve sunucu teknolojisi her geçen gün gelişmektedir. Kiralık Sunucu almanız durumunda dönemsel olarak sunucunuzun planına göre donanımınızda yenileme ve güncelleştirme imkanınız olur. Projenizi bir üst seviyeye taşımak istediğinizde size ait olan sunucuyu değiştirmek bir dert olacakken Kiralık Sunucunuzu bir talep ile çok kısa bir sürede üst plana geçirebilirsiniz.

Tüm bunlar Sunucu Kiralamanın görünmeyen ama zamanı geldiğinde çok avantaj sağlayan artılarıdır.

Okunma Sayısı : 4556
1996 - 2019 © Pusula İletişim
Gizlilik Politikası | Kullanım Şartları | Ana Sayfa
Alan Adı Hosting Kiralık Sunucu Co-Location
Yeni Kayıt
Transfer Et
Süre Uzat - Yenile
Toplu Kayıt
Whois
Web Hosting
E-Mail Hosting
Reseller Hosting
Uygulamalı Hosting
SSL Sertifikası
Dedike Sunucular
VPS Sunucular
Anında Hazır VPS Sunucu
Microsoft(TM) Lisanslama
Sunucu Barındırma
Dedike Firewall Hizmetleri
Microsoft(TM) Lisans Kiralama