Alan Adı
Hosting
Kiralık Sunucu
Co-location
Hakkımızda
Destek
 İçerik
Destek » Alan Adları » Alan Adı Kayıdı, Yenilemesi ve Transferi
Kayıt bilgilerime yanlış kayıt bilgisi girersem ne olur.
ICANN, İnternette kullanılan Alan Adlarını yöneten kurumdur. Kurumun Alan Adı kayıtları için girilecek bilgilerin doğru olması gerektiği konusunda kararı bulunmaktadır. Bir Alan Adına ait dört çeşit kontak bilgisi vardır (Kayıt Sahibi, Teknik Yetkili, Ödeme Yetkilisi ve Yönetim Sorumlusu) ve her dört bilgininde doğru olmaması durumunda Alan Adınzıın silinme ihtimali vardır.

Alan Adı kayıt bilgileriniz halka açık bilgilerdir ve Whois adı verilen yöntemle bu bilgiler sorgulanıp, görülebilir. Sağlamış olduğumuz Gizli Kayıt opsiyonu ile bu bilgileri göstermeyip, vekil olarak firmamızın kontak bilgilerini bu alanlarda gösterebilirsiniz. Bu şekilde hem Alan Adınızın yanlış bilgi sebebi ile silinmesini engellemiş olursunuz, hem de saklamak istediğiniz bilgileri rahatlıkla gizlersiniz.

Gizli Kayıt opsiyonu ile bu bilgileri saklamanıza rağmen Alan Adının tüm yapılabilecek işlemlerini yine yapabilir durumda olursunuz Alan Adından vazgeçebilir, başkasına satabilir veya transfer edebilirsiniz. Tüm ayar işlemlerini ve yönetimi gene kendiniz yapabilirsiniz. Tüm yetkili mercilere karşı Alan Adınızı siz görünmeniz gerekene kadar biz temsil ederiz.

Okunma Sayısı : 5043
1996 - 2019 © Pusula İletişim
Gizlilik Politikası | Kullanım Şartları | Ana Sayfa
Alan Adı Hosting Kiralık Sunucu Co-Location
Yeni Kayıt
Transfer Et
Süre Uzat - Yenile
Toplu Kayıt
Whois
Web Hosting
E-Mail Hosting
Reseller Hosting
Uygulamalı Hosting
SSL Sertifikası
Dedike Sunucular
VPS Sunucular
Anında Hazır VPS Sunucu
Microsoft(TM) Lisanslama
Sunucu Barındırma
Dedike Firewall Hizmetleri
Microsoft(TM) Lisans Kiralama