Alan Adı
Hosting
Kiralık Sunucu
Co-location
Hakkımızda
Destek
 İçerik
Destek » Uzman Posta » UzmanPosta Genel Başlıklar
Gönderdiğimiz mesajların alıcılarına sağlıklı ulaşması için neler yapılıyor
Kullanıcılarımızın göndermiş olduğu mesajların alıcılarına hızlı ve doğru şekilde ulaşması için UzmanPosta mail hizmeti üzerinde özel önlemler alınmıştır. Bunlar hakkında bilgi vermeden önce alınan önlemlerin olaya ne kadar etki edeceği konusunda fikir vermesi açısından bazı konuları açıklığa kavuşturmak gerekir.

UzmanPosta sisteminin dışarı doğru gönderim yapan sunucuları üzerinden, tanıtım, bilgilendirme veya benzeri amaçlı aynı içerikli mesajın yüksek adetli gönderilmesi kesinlikle kabul edilmemektedir. Bunun engellenmesi için katı kurallarımız bulunmaktadır ve bu kurulların uygulanabilmesi için her türlü teknik ve idari önlem alınmıştır. Bu gibi aksiyonları engellemek, adetli mesaj gönderiminin sistemize ve tüm müşterilerimize vereceği zararı ortadan kaldırmak için, mail hizmet sözleşmemiz içinde bu konuya yer verilmiş ve bu fiilin "tek taraflı hizmet iptali" sebebi olacağı belirtilmiştir.

Mesajlarınızın alıcılarına hızlı ve doğru ulaşması için mesajın çıkış kaynağına göre izlediği yolu bilmek gerekir. Ülkemizde kullanılan erişim aboneliklerinin çoğu Adsl ile olmaktadır ve bu ağ üzerindeki IP adreslerinin çoğu dünyadaki kara IP listelerine kayıtlıdır. ADSL erişim kullanılarak gönderilen her mesaj bu IP adresleri ile ilgili izler içermektedir. Mesajınızı alacak sistemlerde IP kara listesi kontrolü yapan bir algılayıcı var ise mesajınızın spam kabul edilme ihtimali ciddi miktarda yükselecektir. UzmanPosta mail gönderim sunucuları özel bir uygulama ile size ait IP adres izlerini mesajınızdan temizlemektedir. Bu sayede mesajlarınızın spam olarak algılanması konusunda çok önemli bir problem ortadan kaldırılmış olur.

Alan adınıza ait DNS kayıtlarında bulunan eposta almak ve göndermek ile ilişkili konuları düzenleyen kayıtlar mesajlarınızın alıcılarına sağlıklı ulaşması konusunda büyük önem taşır. Doğru yapılmış DNS kayıtları gönderdiğiniz mesajların alıcı sunuculardaki spam algılıyacılarına uygunsuz dns kayıdı sebebi ile takılma riskini azaltır. DNS kayıtlarınıza dışarı doğru gönderim yaptığımız sunucu IP adreslerini belirten SPF kayıtlarını girmekteyiz ve bu IP adreslerinde olan değişiklikleri eş zamanlı olarak düzenlemekteyiz. Bu sayede gönderilen mesajlarınızın doğru şekilde ulaştırılma yüzdesi artacaktır.

UzmanPosta sisteminin dışarı doğru gönderim yapan sunucularının ters DNS kayıtları doğru yapılmıştır ve bu IP adreslerinin İnternet ortamındaki repütasyon kontrolleri sürekli yapılmaktadır. Herhangi bir şekilde riske girmiş IP adresleri kara listelere girmeden önce sistemlerimizden çıkartılmakta ve sebebi araştırılarak ortadan kaldırılmaktadır. Gönderim sunucularımızın tüm kayıtları DNS bazlı yapıldığı için IP adreslerindeki değişiklikler anında İnternet ortamına yansımaktadır. Böylece oluşacak problemler hızlıca ortadan kaldırılmış olur.

Yukarıda anlatılan teknik olarak kolay anlatılabilir önlemler dışında daha farklı uygulamalarımız bulunmaktadır. Eğer bu konu da kurumunuza özel bir uygulama isterseniz, sadece sizin gönderdiğiniz mesajların orijine olduğu size özel IP adresi verebilmemiz mümkündür. Normalde bu opsiyon tümüyle ve sadece size ait eposta sunucusu olursa çalışacak bir yöntemdir fakat uZman Posta mail gönderim sunucularında bu imkan her müşterimize sağlanabilmektedir. Alan adınıza ait ters dns kayıtları ve diğer MX kayıtlarının bu özel IP adresine yapılması, size ait alan adına IP adresi eşleştirme hizmeti alınarak mümkün olur. Sadece sizin mesajlarınızı taşıyan ve başka bir kimsenin kullanmayacağı bir IP adresine sahip olabilirsiniz. Bu uygulama UzmanPosta mail hizmetleri içinde bulabileceğiniz çok önemli bir eklentidir ve ülkemizde bunu destekleyen herhangi bir servis sağlayıcı yoktur.

Burada anlatılan tüm detaylar size ait mesajların alıcılarına en hızlı ve doğru şekilde ulaşması için yapılmış teknik bilgiye ve tecrübeye dayalı uygulamalardır. Mesajınızın içeriği ve eposta yazarken uyacağınız bir kaç küçük detay, mesajlarınızın alıcısına doğru ulaşması için en az bu teknik detaylar kadar önem taşır. Örneğin yazacağınız mesajların konu hanesini boş bırakarak göndermeniz veya mesaj gönderimi yaptığınız sistemin zaman ayarlarının düzgün olmaması, gönderdiğiniz mesajların alıcı tarafında direk spam kutusuna düşmesine sebep olabilmektedir.

Okunma Sayısı : 2497
1996 - 2019 © Pusula İletişim
Gizlilik Politikası | Kullanım Şartları | Ana Sayfa
Alan Adı Hosting Kiralık Sunucu Co-Location
Yeni Kayıt
Transfer Et
Süre Uzat - Yenile
Toplu Kayıt
Whois
Web Hosting
E-Mail Hosting
Reseller Hosting
Uygulamalı Hosting
SSL Sertifikası
Dedike Sunucular
VPS Sunucular
Anında Hazır VPS Sunucu
Microsoft(TM) Lisanslama
Sunucu Barındırma
Dedike Firewall Hizmetleri
Microsoft(TM) Lisans Kiralama