Alan Adı
Hosting
Kiralık Sunucu
Co-location
Hakkımızda
Destek
 İçerik
Destek » Web ve Email Hosting » Genel Email Hosting Soruları
E-mail Hosting paketlerinizin ayırıcı teknik özelliklerini belirtebilirmisiniz.
Web Hosting paketlerinizde ücretsiz e-posta alabilme imkanım varken neden E-mail Hosting hizmetiniz var. Bu hizmeti neden tercih etmeliyim.
E-mail Hosting paketleri özellikle bu amaç için tasarlanmış düzenekler ile verilmektedir. Herhangi bir Web Hosting paketi ile gelen E-mail hizmeti genelde Web Hosting hizmetinin yayınlandığı platform ile aynı sunucu da üretilir. Web Hosting ve E-mail Hosting aynı sunucu üzerindedir ve performans her iki servisin birbirlerini etkilemesinden dolayı değişkenlik gösterir. E-mail Hosting paketlerimizin sadece bu iş için ayırılmış sunucularda üretildiği için performans problemi olmayacaktır.

E-mail Hosting hizmetleri e-mail servisinin yapısı sebebi ile birden fazla sunucu üzerinde tutulabilmekte ve bu şekilde yedeklenebilmektedir. E-mail Hosting paketlerimiz bu imkanı kullanmakta ve birden fazla MX kayıt girişi yapılarak oluşturulmaktadır. Böylece E-mail Hosting hizmeti aldığınız ana sunucunun bir problemi olması durumunda DNS kayıtlarınıza ikinci MX sunucu olarak eklenmiş yedekleme sunucumuz size gelen e-mail mesajlarını alıp ana sunucunuz çalışmaya başladığı an da oradaki e-posta hesabınıza teslim edecektir. Böylece hem sizin mesaj kaybetmeniz engellenir hem de size mesaj gönderen kişilere e-mail probleminiz olduğuna dair bir mesaj gitmeyecektir.

Yedekleme yapan sunucularımızın en önemli özelliği ana sunucudaki kullanıcı listesi ile eş alan adı ve kullanıcı listelerine sahip olmalarıdır. Sizin kontrol paneliniz aracılığı ile yapacağınız tüm hesap ekleme ve çıkarmaları her iki sunucuya bir den yazılacaktır. Böylece yedek sunucu sizin için çalışırken olmayan bir kullanıcı için gereksiz mesaj almaz ve yeni eklediğiniz her kullanıcı içinde mesajları her iki e-mail sunucumuzda alır, ana sunucunuzdaki hesap kutusuna ulaşması sağlanır. Bunu aktif çalışan bir MX backup servisi olarak düşünebilirsiniz


Okunma Sayısı : 4961
1996 - 2019 © Pusula İletişim
Gizlilik Politikası | Kullanım Şartları | Ana Sayfa
Alan Adı Hosting Kiralık Sunucu Co-Location
Yeni Kayıt
Transfer Et
Süre Uzat - Yenile
Toplu Kayıt
Whois
Web Hosting
E-Mail Hosting
Reseller Hosting
Uygulamalı Hosting
SSL Sertifikası
Dedike Sunucular
VPS Sunucular
Anında Hazır VPS Sunucu
Microsoft(TM) Lisanslama
Sunucu Barındırma
Dedike Firewall Hizmetleri
Microsoft(TM) Lisans Kiralama