Alan Adı
Hosting
Kiralık Sunucu
Co-location
Hakkımızda
Destek
 İçerik
Destek » Alan Adları » Alan Adı ve Ücretsiz DNS Yönetimi
DNS Kayıtlarında MX tipinin yanında bulunan sayılar neyi simgeler.
MX Kayıtları Alan Adına ait elektronik posta hizmetlerin hangi sunucular üzerinden alınacağını anlatır. Gelen Posta sunucusu olarak kullanılacak sunucu veya sunucular MX kayıtları ile dünyadak diğer elektronik posta göndericilerine bildirilir. MX kayıtlarının yanında bulunan sayısal değerler kullanılacak olan gelen posta sunucusunun önceliğini belirtir. Eğer bir adet posta sunucusu kullanılıyor ise bu sayının değerinin önemi yoktur. Sadece sıfır veya daha büyük pozitif bir sayı değerine sahip olması yeterlidir.

Eğer gelen posta sunucunuz bir adetten fazla ise birden fazla MX kayıdı girilebilir. Bu durumda iki yöntem kullanılmaktadır. Aynı alan adına birden fazla posta sunucusu hizmet veriyor ve her ikisi de eşit yükte gelen posta kabul edecek ise her iki MX kayıdına da eşit öncelik tanınabilmesi için aynı sayı değeri girilmelidir. Eğer bir sunucu gerçek ve diğer sunucu da yedek posta sunucusu ise esas sunucuya daha küçük ve yedek sunucuya daha büyük bir değer verilerek bu teori pratiğe dönüştürülebilir.

Kullanılabilecek posta sunucu sayısı tamamen Alan Adı sahibi tarafından belirlenebilir. Elektronik Posta haberleşmesinin çok önemli olduğu kurumlarda birden fazla eşit öncelikli sunucu ve arkasından birden fazla yedekleme sunucusu kullanılabilmektedir.

İnternet.gen.tr Kurumsal Elektronik Posta hizmetlerinde konfigürasyonlar bu şekilde kurgulanmıştır.

Okunma Sayısı : 3560
1996 - 2019 © Pusula İletişim
Gizlilik Politikası | Kullanım Şartları | Ana Sayfa
Alan Adı Hosting Kiralık Sunucu Co-Location
Yeni Kayıt
Transfer Et
Süre Uzat - Yenile
Toplu Kayıt
Whois
Web Hosting
E-Mail Hosting
Reseller Hosting
Uygulamalı Hosting
SSL Sertifikası
Dedike Sunucular
VPS Sunucular
Anında Hazır VPS Sunucu
Microsoft(TM) Lisanslama
Sunucu Barındırma
Dedike Firewall Hizmetleri
Microsoft(TM) Lisans Kiralama