Alan Adı
Hosting
Kiralık Sunucu
Co-location
Hakkımızda
Destek
 İçerik
Destek » Alan Adları » Gizli Kayıt
Alan Adımı aldım fakat bana ait olduğunun bilinmesini istemiyorum.
Yeni bir ürün planlıyorsunuz veya henüz bilinmesini istemediğiniz bir şirket kurulumu yapmaktasınız. Çok tutacağını düşündüğünüz bir fikriniz var ve İnternette tanıtımının çok uygun olacağını duüşünüyorsunuz. Fakat tüm bunlarla beraber sizinle kişisel veya şirketsel olarak alakalı olduğunun bilinmesini istemiyorsunuz. Bu neden bir problem haline gelebilir?
İnternet üzerindeki tüm Alan Adı kayıtları varsayılan halleri ile kime ait oldukları sorgulanmaya açık şekilde kayıt edilir. Bunun sorgulanması işlemine genelde Whois bilgisi denmektedir. O yüzden saklanmasını istediğiniz Alan Adı bilgisini özellikle belirtmeli ve bu duruma uygun kayıt etmelisiniz.
Eğer sizin tarafınızdan alındığının bilinmesini istemediğiniz bir Alan Adını almak istiyor ve bu bilgiyi nasıl saklayacağınızı düşünüyor iseniz bu da kolayca çözümlenebilir. Özel Gizli Kayıt hizmetimiz ile normal kayıtta olduğu gibi Alan Adı sadece size ait olacak şekilde alınıp, aynı zamanda da bir başkası tarafından incelendiğinde Whois yani "kime ait" olduğu konusundaki bilgileri görünmez kılınabilir. Böylece hem yatırımınızı yapmış olur hem de gözlerden uzak olabilirsiniz.

Okunma Sayısı : 3661
1996 - 2019 © Pusula İletişim
Gizlilik Politikası | Kullanım Şartları | Ana Sayfa
Alan Adı Hosting Kiralık Sunucu Co-Location
Yeni Kayıt
Transfer Et
Süre Uzat - Yenile
Toplu Kayıt
Whois
Web Hosting
E-Mail Hosting
Reseller Hosting
Uygulamalı Hosting
SSL Sertifikası
Dedike Sunucular
VPS Sunucular
Anında Hazır VPS Sunucu
Microsoft(TM) Lisanslama
Sunucu Barındırma
Dedike Firewall Hizmetleri
Microsoft(TM) Lisans Kiralama