Alan Adı
Hosting
Kiralık Sunucu
Co-location
Hakkımızda
Destek
 İçerik
Destek » Alan Adları » Alan Adı ve Ücretsiz DNS Yönetimi
Alan Adıma DNS Sunucularımı nasıl girebilirim, nasıl değiştirebilirim.
Alan Adınızı kayıt ettikten sonra başka bir DNS sunucusuna yönlendirmek isterseniz veya ihtiyaç duyduğunuz zaman başka bir DNS sunucusu ile değiştirmek isteseniz bunu Hesabım sayfalarından yapabilirsiniz.

Bunu yapmak için Hesabım menüsünden Alan Adı Yönetimi seçeneğine girip kayıtlı Alan Adlarınızın yanındaki Yönet butonuna tıklamalısınız. Çıkan sayfada DNS Ayarları menüsünü seçerseniz gerekli bilgileri size iki seçenek sunulacaktır. Bunlardan birincisi "Varsayılan DNS Sunucuları" seçeneğidir. Seçenek bu konumdayken Alan Adınızın DNS sunucuları internet.gen.tr DNS sunucularıdır. Farklı bir DNS sunucusu girmek için bu seçeneği "Diğer DNS Sunucuları" haline getirip alt tarafta açılan kayıt hanelerine gerekli bilgileri girmeniz gerekmektedir. Buraya girilmesi gereken bilgi örneğin ns1.pusulanet.com.tr ve ns2.pusulanet.com.tr gibi olmalıdır. Kaydet diyerek değişikleri kaydetmeniz durumunda kayıtlarınız değişmiş olacaktır.

Önemli bir hatırlatma; DNS ayarlarınız hemen değiştirilmesine rağmen dünya genelindeki DNS sunucuları bu değişikliği kendi konfigürasyonlarına göre 24 - 48 saate kadar algılamayabilirler.

Okunma Sayısı : 4694
1996 - 2019 © Pusula İletişim
Gizlilik Politikası | Kullanım Şartları | Ana Sayfa
Alan Adı Hosting Kiralık Sunucu Co-Location
Yeni Kayıt
Transfer Et
Süre Uzat - Yenile
Toplu Kayıt
Whois
Web Hosting
E-Mail Hosting
Reseller Hosting
Uygulamalı Hosting
SSL Sertifikası
Dedike Sunucular
VPS Sunucular
Anında Hazır VPS Sunucu
Microsoft(TM) Lisanslama
Sunucu Barındırma
Dedike Firewall Hizmetleri
Microsoft(TM) Lisans Kiralama