Alan Adı
Hosting
Kiralık Sunucu
Co-location
Hakkımızda
Destek
 İçerik
Destek » Alan Adları » Alan Adı ve Ücretsiz DNS Yönetimi
Alan Adıma ait MX kayıtlarını nasıl girebilirim, değiştirebilirim.
DNS ve MX Kayıtları yönetimi internet.gen.tr nin tüm müşterilerine Alan Adı hangi kayıt noktasından olursa olsun vermekte olduğu bir hizmettir. DNS elementlerinin tümüne hakim olarak müdahale edebileceğiniz ve kolaylıkla yönetebileceğiniz bir panele sahiptir.

Bunu yapmak için Hesabım menüsünden Alan Adı Yönetimi seçeneğine girip kayıtlı Alan Adlarınızın yanındaki Yönet butonuna tıklamalısınız. Çıkan sayfada DNS Kayıt Yönetimi menüsünü seçerseniz halen geçerli olan MX kayıtlarınızı görebilirsiniz.

Burada varolan kayıdı direk silebilirsiniz. Eğer değişiklik yapmak isterseniz Değiştir ikonuna basmanız yeterlidir. Sayısal değerlere dokunmadan sadece Değer kolonu altındaki host adı kısmına yönlendirme yapmak istediğiniz sunucunun adını yazmanız yeterli olacaktır. Eğer ekleme yapmak isterseniz liste tepesindeki Ekle ikonuna basarak Tip olarak "MX" seçeneğini seçmelisiniz. Kısa haneye sayısal değer ekleyip , örneğin 5 veya 10 gibi, Değer kolununa da host adını yazabilirsiniz.

Eğer birden fazla MX kayıdınız olacak ise öncelikli kullanmak istediğiniz sunucunun sayısal değerini diğerinden daha küçük yapmanız gerekmektedir. İlk kullanılacak için örneğin 5 ikinci için ise örneğin 10 yazabilirsiniz. Eğer eşit sayı girerseniz her iki sunucuya da epostalarınız ortalama bir adette gönderilir.

Okunma Sayısı : 7748
1996 - 2019 © Pusula İletişim
Gizlilik Politikası | Kullanım Şartları | Ana Sayfa
Alan Adı Hosting Kiralık Sunucu Co-Location
Yeni Kayıt
Transfer Et
Süre Uzat - Yenile
Toplu Kayıt
Whois
Web Hosting
E-Mail Hosting
Reseller Hosting
Uygulamalı Hosting
SSL Sertifikası
Dedike Sunucular
VPS Sunucular
Anında Hazır VPS Sunucu
Microsoft(TM) Lisanslama
Sunucu Barındırma
Dedike Firewall Hizmetleri
Microsoft(TM) Lisans Kiralama