Alan Adı
Hosting
Kiralık Sunucu
Co-location
Hakkımızda
Destek
 İçerik
Destek » Alan Adları » Alan Adı Kayıdı, Yenilemesi ve Transferi
Alan Adı Kayıdı hizmeti satın aldığımda yanında hangi ek hizmetler geliyor.
Alan Adı kayıdımı satın aldığım zaman bir çok ücretsiz hizmetinde birlikte geldiği yazıyor. Bunlar nelerdir?
1 - DNS Hizmetleri

Alan Adınızın hangi NS Sunucuları tarafından yönetileceği bilgisini girebilir, adınız bizde kayıtlı olduğu halde uygun gördüğünüz başka bir servis sağlayıcı da gerekli yönetim hizmetlerini sağlayabilirsiniz. Bu hizmetleri bizim sistemlerimiz üzerinde de en gelişmiş seviye de ve gene ücretsiz olarak yapabilirsiniz. A yani Host kayıdı, CNAME kayıtları, yönlendirmek istediğiniz eposta sunucuları için MX kayıtları ve benzeri işlemler yapılabilmektedir.

2 - URL Yönlendirme

Alan Adınızı kayıt ettikten sonra halen varolan ve çalışan bir siteye ya da ofisinizin sabit ip sine yönlendirebilirsiniz. Bu sayede Alan Adınızla varolan bir sitedeki içerikten faydalanabilir veya tek web sitesi içeriğiniz ik ayrı alan adı ile kullanabilirsiniz. Kendinize ait bir sunucuda veya evinizdeki PC nizde çalışan bir uygulamaya direk alan adınızla ulaşabilir bu sayede kısa yol kullanmış olursunuz. IP vermeniz gereken kişilere bu ismi verip uygun gördüğünüz zaman sisteminizi taşıdığınızda IP değişikliğinden etkilenmezsiniz.

Ücretsiz hosting alınabilen yerlerdeki imkanları bu yönlendirme hizmeti ile kullanabilirsiniz. Adresiniz yazıldığında gidilecek adresi gerekli yerlere yazmanız durumunda direk olarak yönlendirme yapılacak, çerçeveli veya yeni bir sayfada bu içeriği direk gösterebileceksiniz.

3 - Self Servis Başlangıç Park Sayfası

Alan Adı kayıdından sonra herhangi bir web sayfanız olmayacak veya sitenize içerik koymayacaksanız, sağladığımız Ücretsiz Park Sayfasını kullanmanız en doğrusu olacaktır. Bu şekilde sayfaya yazabileceğiniz firma ünvanınız, adresiniz ve telefonlarınız size İnternet üzerinden ulaşmış kişilerin temas edebilmesini sağlayacaktır. Ayrıca bu sayfaya kendinize ait bir e-posta adresini yazabilir, bu sayede size telefonla değil e-posta yolu ile de ulaşılmasını sağlayabilirsiniz. Tüm bunları yapmak için ise herhangi bir bilgiye ihtiyaç duymayıp anında Self Servis sistemimizin Park Sayfası şablonunu doldurmanız ve uygun gördüğünüz logo, amblem veya resimi yüklemeniz yeterli olacaktır. Hizmetimiz ücretsiz olup Park Sayfanız Internet.gen.tr logosu ile sunulmaktadır.

4 - BLOG Hosting

Web sayfanızda herhangi bir şeyle ilgili günlük veya dönemsel haberler vermek istiyorsunuz. İnternetin son dönemlerdeki en popüler BLOG yani Günlük hizmeti Alan Adınızla birlikte ücretsiz geliyor. İsterseniz aile çevrenize, isterseniz iş arkadaşlarınıza, sizi takip etmekten hoşlanan herkese, haberlerinizi keyifinize uygun şekilde ve ücretsiz olarak gösterebileceğiniz BLOG hosting hizmetinize hazırdır. Hizmetimiz ücretsiz olup Park Sayfanız Internet.gen.tr logosu ile sunulmaktadır.

5 - Ücretsiz E-Posta ve E-Posta Yönlendirme

Alan Adınızı kayıt ettiğiniz anda en uygun olduğunu düşündüğünüz e-posta adresini de hemen ve ücretsiz olarak eposta@alanadiniz.com olarak veriyoruz. E-posta paketlerimizden satın almasanızda hemen 25Mbyte kapasiteli hizmetimizi hemen kullanmaya başlayacaksınız. Antivirüs ve Antispam hizmetleri tüm E-Posta paketlerimizde ücretsiz olduğu için rahat ve konforlu e-posta kullanımını tecrübe etmiş olacaksınız. Ayrıca 10 adet E-Posta yönlendirmesini de ücretsiz olarak veriyoruz. Böylece bir e-posta hesabınız olsa da toplam 11 tane E-posta adresiniz varmış gibi kullanmanız mümkün olur. E-Postalarınıza 7x24 ulaşmanızı sağlayan Web Mail sistemimiz, siz uygun olmadığınızda otomatik cevaplayıcı özelliği ile, cevap vermeye müsait olmadığınız mesajını, size e-posta atanlara otomatik olarak bildirecektir. Tabiki POP3 ve SMTP haklarınızda paket ile birlikte gelmektedir.

6 - Kontak Bilgisi Yönetimi

Alan Adınızı kayıt ederken girdiğiniz tüm kontak bilgilerini sistemimiz üzerinden istediğiniz zaman size uyacak şekilde hemen değiştirebilirsiniz. Alan Adı sistemleri tarafından izin verilen tüm tip kayıtlar için bu işlemi istediğiniz an yapabilirsiniz.

7 - Alan Adı Kiliti

Alan Adınızın transferleri e-posta adreslerine gelen onaylama e-postaları ile yapılabilir. Yönetim amaçlı kullandığınız e-posta adresiniz bir başkasının eline geçerse veya yönetim ekranlarında bu e-posta adresleri değiştirilirse, sizden habersiz alan adınız transfer edebilirler. Yanlışlıkla beklemediğiniz dilde size gelen bir e-postayı cevaplayarak bu sıkıntılı duruma düşebilirsiniz. Alan Adı kayıtlarımızın tümünde bu hataları engelleyici Alan Adı Kilit sistemi bulunmaktadır. Sistem bu bilgilerin başkaları tarafından değiştirilmesini engeller.

8 - Otomatik Yenileme

Alan Adınızın kayıt süresi bittiğinde unutmaktan dolayı kaydınızın silinme ihtimali vardır. Otomatik yenileme özelliği size kayıt sonu tarihinden 30 gün önceden itibaren e-posta ile bilgi verecek, hem de sizin talebiniz durumunda alan adı kayıdınızı bilgileriniz doğrultusunda otomatik olarak yenileyecektir.


Okunma Sayısı : 7839
1996 - 2019 © Pusula İletişim
Gizlilik Politikası | Kullanım Şartları | Ana Sayfa
Alan Adı Hosting Kiralık Sunucu Co-Location
Yeni Kayıt
Transfer Et
Süre Uzat - Yenile
Toplu Kayıt
Whois
Web Hosting
E-Mail Hosting
Reseller Hosting
Uygulamalı Hosting
SSL Sertifikası
Dedike Sunucular
VPS Sunucular
Anında Hazır VPS Sunucu
Microsoft(TM) Lisanslama
Sunucu Barındırma
Dedike Firewall Hizmetleri
Microsoft(TM) Lisans Kiralama